Malta

Malta Adası ve Cumhuriyeti Akdeniz’in ortalarında, Sicilya’nın güneyinde, Libya’nın kuzeyinde, Tunus’un doğusunda yer alıyor. Adalar devletinin sadece Malta (237 km²), Gozo (68 km²), Comino (2 km²) adlı üç ana adasında insan yaşamı var. Diğer 18 minik adada yerleşim yok.

Malta Hakkında Bilgi

Ülkede hiç dağ ya da akarsu bulunmuyor ve adanın karakteristik coğrafi özelliğini teraslanmış alanları ve bir dizi alçak tepeleri oluşturuyor. 137 kilometre uzunluğundaki kıyılarında güzel kumsallara sahip pek çok koyları ve limanları var.

Ada ülkesinin ekonomik durumu iyi. Hiç evsiz yok ve halkın refah düzeyi yüksek. Ülkenin gelirinin %97’sini turizm oluşturuyor; tam bir turizm ülkesi. Özellikle dil okullarının bunda etkisi var. Ülkede elliden fazla dil okulu var ve Türkiye’den de İngilizce öğrenmek için gidenler çok. Gelirinin geri kalan kısmı ise küçük ölçekli ihracat. İngiltere, Çin Halk Cumhuriyeti, Libya ve Suudî Arabistan ile ekonomik açıdan iyi ilişkileri bulunuyor.

Bu sayfada şövalyeler ülkesi Malta hakkında bilgi, nüfusu, haritası, nerede olduğu, konumu, adaları, gezilecek yerler ve noktalar, deniz tatili, şehirleri, başkent Valletta, turizm, dil okulları, yapılacak şeyler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Malta gezi rehber

Malta Gezi Rehberi

7
Malta gezi rehberi olarak hazırladığım bu yazıda Akdeniz ülkesi Malta hakkında bilgi, nerede olduğu, haritası, konumu, nüfusu, dili, adaları, şehirleri, gezilecek yerler, yapılacak etkinlikler,...