Ana Sayfa Avrupa İsviçre

İsviçre

İsviçre son derece zengin bir Batı Avrupa ülkesi. Nüfusu 8.509.000 kişi, yüz ölçümü 41.285 kilometre kare. 4 resmi dili olan ülkede büyük şehirler yok. Yaşam sakin, güvenli ve refah. Bu sayfada İsviçre hakkında bilgi, başkenti, şehirleri, ekonomisi, yemekleri, konumu, haritası, dili, nüfusu, halkı, yüz ölçümü, yaşam, eğitim, kültür, mutfak, gelenekler, gezi rehberi, gezilecek yerler, gezi notları, seyahat yorumları, fotoğraflar, videolar, ve ülke hakkında ilginç bilgiler bulabilirsiniz.

İsviçre Bilgi ve Gezi Rehberi

Almanca, Fransızca, İtalyanca ve Romanşça olmak üzere dört resmi dile sahip Avrupa ülkesi, uluslararası alanda önemli kuruluşların merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Birleşmiş Milletler’in bazı merkezleri, UEFA, FIFA, Uluslararası Olimpiyat Komitesi gibi çok sayıda uluslararası organizasyon bu ülkede bulunuyor.

İsviçre deyince akla en çok gelenler Alp Dağları, çikolata ve saat. Ülkede dünyanın en çok tercih ettiği dağcılık ve kayak merkezleri var. Çikolatası dünyanın en iyisi kabul ediliyor. Dakik ve uzun ömürlü saatler eskiden beri burada üretiliyor. Demokrasisi ile de ünlü bir ülke. Vatandaşlar çıkan bir yasayı beğenmezlerse yeterince imza topladıkları takdirde ulusal çapta referandum yaptırabiliyorlar.