Berlin’e bağımsız ve hatta turla gidenlerin yararlanabileceği şehir turu olanakları var. Tur rehberi eşliğinde, çok çeşitli tur programı seçenekleri sunan şirketler veya organizasyonlarla Berlin turları yapmak mümkün. Bazıları ücretsiz, bazıları uygun fiyatlı, bir kısmı da özel uzmanlar rehberliğinde veya tekneli olduğu için pahalı olan Berlin turu programları bulunuyor.

 

Berlin Turları ve Berlin Şehir Turu

Ucuz Berlin Turu

100 ve 200 numaralı belediye otobüsleriyle ucuz Berlin turu yapmanız mümkün. Şehir turu otobüsleri  Zoologischer Garten tren/metro istasyonundan kalkıyor, gezdirdikten sonra Alexanderplatz Meydanı tren/metro istasyonunda bırakıyor. BVG tekli bilet 2.7, günlük bilet 6.9 euro.

 

Berlin şehir turu
Ucuz Berlin turu

 

Ticket B City Turu

Seçkin Alman mimarlar rehberliğinde mimari rotalı turlar. Almanca, İngilizce, Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca konuşabilen mimarlar, isteğe göre özel şehir turu da düzenliyorlar. Almanya mimarisi hakkında bilgi edinmek isteyenler için ideal Berlin turları.

 

Berlin rehber
Berlin tur rehberi

 

Berlin Experts Turları

Berlin tarihi, mimarisi, kültürü hakkında ayrıntılı yürüyüş turları. Bu uzman Berlin turları az bilinen keyifli noktalar ve detaylar sunuyor. Özellikle Deconstruction/Construction Tour adlı Berlin turu modern Berlin’i sıra dışı bir yönden tanıtıyor.

 

Berlin turları
Berlin tur programı

 

Berlin Gezi Turları

City Sightseeing Berlin Turları

Özel araçla veya yürüyüş turları sunuyorlar. Yetkili ve birçok dil konuşan tur rehberi eşliğinde 3-4 saatlik Berlin şehir turu yürüyüşü, bir arada Berlin turu ve nehir gezisi, gece Berlin turu, yeni Berlin turu, Berlin Duvarı sınır yürüyüş gezisi yapmak mümkün. Tur fiyatları yetişkinler için 17 euro, çocuklar için 7.5 euro ve üzerinde.

 

Berlin şehir turu
Berlin şehir turu otobüsü

 

Vive Berlin Tours

Denetyimli tur rehberi eşliğinde yürüyüşle Berlin şehir turu, Sachsenhausen Toplama Kampı’na ücretsiz tur, 1963 Olimpiyat Stadı dahil Third Reich Tour olarak üç çeşit tur programı ile Berlin şehir turu yapmak mümkün.

 

Berlin turları
Berlin turu

 

Stern und Kreisschiffahrt 

Berlin’in en büyük tekne şirketi göl ve nehir turları düzenliyor. Köprü turu, akşam köprü turu, tarihi şehir turu, yedi göller turu, Havel ve Spree nehir ve göllerinde tekne turları ve tur programı seçenekleri sunuyor.

 

Berlin turları
Berlin tekne turu

 

Yachtcharter Werder ile Berlin Turu

Wasserkarte adlı fiyatı 34.8 euro olan kartlar satın alınarak isteğe göre tur rehberi eşliğinde Berlin ve Brandenburg’da çeşitli turlar yapılabiliyor.

 

Almanya turu
Almanya tekne turları

 

Admission Free Berlin

Ücretsiz Berlin turu yapmak isteyenler için şehirdeki günlük parasız gezilecek yerler, partiler, eğlenceler ve kültürel etkinlikleri veren web sitesi.

 

ücretsiz Berlin turları
Ücretsiz Berlin turu

 

Tempelhofer Freiheit

Artık kullanılmayan ünlü Tempelhof Havaalanı turları düzenliyor. Mimari, Üçüncü Reich tarihi, Berlin havacılık gibi özel konularda rehber ve tur programı edinmek mümkün.

 

Almanya turu
Tempelhof Havaalanı, Almanya

 

Kent hakkında izlenimlerimi Berlin Gezi Notları yazımda görebilirsiniz.

 

Berlin Kompakt ile Berlin Turu

Özel konularda şehir turu isteyenler için Reichstag ve Berlin hükumeti, Berlin medyası, Berlin Duvarı ve Soğuk Savaş, Üçüncü Reich, tarihi şehir mezarlıkları, Kreuzberg, Berlin’de Rus tarihi gibi şehir turu ve tur programı seçenekleri var. Kenti tursuz, kendiniz gezmek isterseniz ayrıntılı yazım: Berlin’de Gezilecek Yerler

 

Berlin tur programı
Berlin tur programları

 

Bearpit Karaoke

Mauer Park, Prenzlauer Berg. Bahar ve yaz aylarında parkta toplanan binlerce kafası güzel Berlinlinin açık hava karaoke partisi Bearpit Karaoke herkese açık ve ücretsiz. Kenti turla değil bağımsız toplu taşıma ile gezmek isterseniz ilgili yazım: Berlin Ulaşım Rehberi

 

Berlin karaoke
Bearpit Karaoke, Berlin, Almanya.

 

Berlin gezi yazılarımın devamı: Doğu Almanya

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz