Tatilinizi yurt dışında geçireceğiniz zaman gitmeden önce ve gittiğiniz ülkelerde dikkat etmeniz gereken konular, pratik bilgiler. soru-yanıt görüntülerimi izleyebilirsiniz. Düşük bütçeyle seyahat, güvenli çanta seçenekleri, havalimanı kuralları, konaklama, taksi konularında uyarı ve bilgiler veriyorum. Yurt dışı tatiller ve dikkat edilmesi gerekenler. Yurt dışı tatil ve gezilerde nelere dikkat edelim? Yurtdışı seyahat bilgileri.

 

gezi seyahat tatil
Yurt dışı tatil ve gezilerde dikkat edilecekler.

 

1. Hesaplı seyahat etmek için nelere dikkat etmek gerekir?

Ucuz uçak bileti, ucuza seyahat, ucuz havayolu, ucuza gezmek, yurt dışında ucuz yemek, sokak yemeği, karadan gezmek, tursuz gezmek, ekonomik seyahat, ucuz lokantalar, pazar.

 

Yurt dışında ucuz seyahat etme ipuçlarını ve yöntemlerini anlattığım yazım: Ucuz Gezi Bilgileri

2. Yurt dışında nasıl bir çantayla gezmeliyiz?

Yurt dışında nasıl bir çanta ile seyahat edebiliriz? Günlük küçük bir çanta edinmek mi gerekir? Değerli eşyalarımızı taşımak için nasıl bir çanta tercih edelim? Hangi eşyalarımızı bu şekilde yanımızda taşıyabiliriz? Pasaport çantası almamız gerekir mi? Bol cepli bir çanta mı olmalı? Giysi içine de giyilebilen gizli bir çanta tercih etmek gerekir mi? Çantayla ilgili başka nelere dikkat edelim? Yurt dışına giderken alınacak tekerlekli bavul, sırt çantası, tatil çantası, küçük çanta, omuz çantası, bel çantası, pasaport çantası, pasaport fotokopisi, banka kartı..

3. Uçaktan inince nelere dikkat etmeliyiz?

Pasaport kuyruğunda nelere dikkat edelim? Kendi ülkemizin içinde yer aldığı sırada mı beklememiz gerekiyor? Vizede hangi soruları cevaplamak gerekir? Nasıl eşyaları yanımızda taşımamamız gerekir? İner inmez danışmaya giderek şehir haritası mı almak gerekir? Toplu taşıma ile ilgili hemen bilgi sahibi mi olmalıyız? Başka nelere dikkat edelim? Havalimanı, pasaport sırası, polisin soruları, pasaport kontrolü, kent haritası, taksi, para bozdurma, ATM, geliş amacı, sakıncalı maddeler, ücretsiz harita, toplu taşıma, taksi seçimi, havaalanında para bozdurma..

4. Yurt dışında taksiye binerken nelere dikkat edelim?
Yurtdışında taksiye binerken nelere dikkat edelim? Taksiciyle pazarlık yapmak gerekir mi? Kandırılmamak için nelere dikkat edelim? Nasıl bir taksi olmasına dikkat edelim? Yurt dışında taksi seçimi, ücretlendirme, pazarlık, yetkili taksi, kaçak taksi, doğru taksi seçimi, haritadan takip..

 

5. Yurt dışında konaklama ile ilgili nelere dikkat edelim?

Yurtdışında konaklamada nelere dikkat edelim? Konaklayacağımız yeri nasıl ayarlamak gerekir? Nasıl bir yer olmalı? Otelde mi kalalım? Hostelde kalabilir miyiz? Hesaplı bir yer nasıl bulabiliriz? Şehir merkezine yakın mı olmalı? Güvenli bir yer olduğunu nasıl anlayabiliriz? Yurt dışında konaklama, otel, hostel, tek oda, aile yanında oda, daire kiralama, bedava konaklama için couchsurfing, rezervasyon, yorum, yer ayırtma, konum, ısınma, güvenlik..

2 YORUMLAR

  1. Yurt dışı tatilleriyle ilgili bilgi edindim, emeğinize sağlık. Özellikle yurt dışı konaklama, çanta ve taksi kullanımı önemli.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz